Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
5 postów 1253 komentarze

PabloPakero

Pablo Pakero - śledzę informacje, staram się przewidzieć trendy, sieję ziarno, wspieram ciekawe Idee

Polska myśl przełomowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Smoleńsk gra przeciw Chinom.

  

Od czego by tu zacząć.

Pamiętacie jak w 2008 roku Hillary Rodham Clinton i  Sergey Lavrov wcisnęli symboliczny przycisk reset? Dwa lata później zamach w Smoleńsku.

 

Nie, nie zostaliśmy przehandlowani. Po prostu byliśmy, jesteśmy i jeżeli się nie zmienimy będziemy wykorzystywani.

 

Jakiś czas temu przeczytałem tekst Alefa Sterna:"Mam nadzieję, że nie ujawniam niczego tajnego i godzącego w obronność państwa".

Samemu Alefowi za bardzo nie ufam, bo uważam, że wpisuje się w coś o czym zaraz napiszę. Tekst też ma smrodek New Age. Nie ukrywam. Też mi się zdarzało.

Ale zgadzam się z jednym stwierdzeniem, że trwają przygotowania do konfliktu, który może być III wojną światową. I teraz chciałbym uspokoić, że nie jest to nic szczególnego i w ogóle może się nie wydarzyć, a już napewno nie teraz. Pakistan i Indie to pewniak. Póki co próby symbiozy, ale niech jakiś pastor spali fabrykę Koranu.!? Oczywiście są różne środowiska wariatów, bohaterowie teorii spiskowych, które nie mogą się doczekać. Ich wizja świata czeka.

Wg prognoz Chiny do ok. 2030 roku wyprzedzą USA (chyba, że powtórzy się sytuacja z lat 80-tych kiedy to Japonią była Już tuż tuż) i staną się pierwszą gospodarką świata. Podejrzewam, że potem nie będą mieli zamiaru zwalniać. Pewnego dnia zerwą się ze smyczy międzynarodówki. I co potem? (I dlatego powinniśmy wspierać USA w naszym rejonie i wykorzystując ich interes - nie zapominając o innych - budować Międzymorze, które przez dobre stosunki z "krainą arabską" będzie gwarantowała bezpieczeństwo Izraelowi i Iranowi.
Dobre Polskie imię tli się w pamięci. Cmentarze polskich bohaterów i uchodzców w Iranie są równie zadbane co te w Libii za Kadafiego sprzed "partyzantów".

źródło interia.pl

A Imperium osmańskie nigdy nie uznała rozbioru Lechistanu. ChRL za to zagroziło Kremlowi, że w razie inwazji "układu warszawskiego" na Polskę odpowie bardzo ostro.)

Wiemy też, że anglosaski świat zachodu przyzwyczaił się do panowania nad światem i nie łatwo będzie mu się pogodzić z drugim miejscem. Jego ego może tego nie wytrzymać.

Najprostsze rozwiązanie problemu chińskiego jakie się nasuwa to podciąć nogi nim wyrosną skrzydła. To samo co zrobiono z Europą Środkową podczas II wojny światowej.

Wróćmy do tego Smoleńska.

Nie pamiętam już kiedy to było i kto powiedział (prawdopodobnie Ks. Stanisław Małkowski), ale teza brzmiała tak, że zamach wykonała miejscowa hołota z pomocą Rosjan za przyzwoleniem „zachodu”. Ogólnie się z tym zgadzam.

I dlatego nie ma się co obawiać.

Skoro jedni wykonali, ale drudzy zezwolili to znaczy, że póki co mają zbieżne interesy i liczą na "ochłodzenie stosunków”. Jak dla mnie ewidentnie dążą do wywołania stanu zagrożenia wśród społeczeństw. Coś na wzór „zimnej wojny”. Będzie śledztwo międzynarodowe. Jednak nie dojdzie do tego dopóki nie nastąpi konieczność zakrycia mniejszej sprawy większą.Dodam, że takich zapalników jest więcej.
Stan zagrożenia wojną pozwoli skłonić społeczeństwa "zachodu" i Środkowej Unii czyli Nas do poparcia wydatków na zbrojenia i wyrzeczeń podczas sztucznie wywołanego kryzysu. Będzie podtrzymywał dalszą legitymizacje NATO i pozwoli też usprawiedliwić te 700 mld jakie wschodni duet planuje wydać na "rosyjski sen". Dla Rosjan to będzie sen, a dla tamtejszych kacyków walka o przetrwanie. Lekka rozbieżność w przekazie medialnym. „Chińczyków na Syberii nie ma, z Islamem żyjemy w zgodzie a głównym wrogiem jest znowu ta Polska.”
W wydaniu tej kasy pomaga już gospodarka niemiecka, która pośrednio ssie polską np. taką ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego. Niemcy służą już budową nowoczesnych ośrodków wojskowych. To zapewne dopiero początek.

Uspokajam, że póki ostatni dolec z tych 700 mld nie zostanie "zutylizowany" wojny nie będzie.(Poza tym pomimo starań Chiny są jeszcze zacofane. Importują broń z Rosji i "kradną" technologie po świecie. Napewno mają Asy.)

Deja vu?

 

Do projektów wpisujących się w ten plan mogę dodać też Nord Stream (po części polski gazoport), budowa portu w Ust-Łudze i promów na 1000 TIRów, linia kolejowa zdaje się, że do Austrii, a z czasem Maglev z Moskwy do Berlina. Trwa próba przejęcia Polskich Kolei Państwowych.

Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Naturalny proces zacieśniania stosunków gospodarczych państw z własnym interesem. Ciekawe co będzie realizacją zysków i kiedy owa realizacja nastąpi.

Bez obaw.

Im Chiny będą mocniejsze tym wojna w Polsce będzie mniej opłacalna. Rosja po malutkiej Gruzińskiej Kaczce dostała zadyszki (to miała być ich akcja pokazowa. Nawet specjalną linię kolejową wybudowali. Pomijam wątek cen ropy) a przypominam, że ten zbieżny interes mocarstw zachodu to Chiny (a dopiero później surowce Syberii i Novus ordo seclorum). Oczywiście w tej grze każdy każdemu będzie próbował podłożyć nogę albo wbić nóż w plecy. Tu po raz kolejny pomijam wątek tego, kto tę potęgę Chin zaczął budować. Może to spisek a może chorobliwa chęć zysku. (więcej pewnie znajdziecie na blogu Andariana)

Deja vu (vide finansowanie III Rzeszy)?

 

Póki co Rosja trzyma się blisko „grzecznych” Chin, ale to jest pozorne i tak nie będzie zawsze. Taki stan nie rozwiązuje jej problemów. Dla słabnącej Rosji problemem są pędzące Chiny, a nie słyszałem by planowały samorozwiązanie. (Chińskie przeznaczenie Syberii)

Chiny też mają kilka problemów do rozwiązania. Np. taki męski boom. 50 mln niewyżytych mężczyzn. Trudniej będzie ich oswatać niż popędzić przez Syberię do Moskwy.

Deja vu (vide wyprawy krzyżowe)?

 

Pamiętamy też jak zmieniała się sytuacja podczas II wojny i jak to biedna mateczka Rossija została podstępnie zaatakowana przez Hitlera (który przypadkiem to przy granicy otoczył siły uderzeniowe Stalina).

 

Może wyglądać, że każdemu zależy na tej wojnie, że są świadomi, że nastąpi i że dzięki temu zachowają satysfakcjonujące ich status quo - władzę.

Ale raz to: Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę.- Platon

A dwa to rządzą zepsuci ludzie bez wizji. Dla nich to zwykły cykl koniunkturalny. A wszystko razem to zwykły plan rozwoju dla świata.

Nie wolno Nam jednak zapominać, że w każdym z tych krajów są też porządni ludzie, którzy będą szukali każdego innego rozwiązania. Poza tym motywująca może być mała liczba miejsc w schronach. Możemy też ufać (?) w pokojowe plany przejęcia pałeczki przez Chiny (mimo, że te się potajemnie zbroją. Ale kto się zbroi jawnie?), albo po prostu wyskoczyć przed Nich. Mówię całkiem na poważnie(10 a nawet 15 procent wzrostu rocznie możemy uczynić standardem).

Tu trzeba też wspomnieć o tym co mówił Rockefeller.

„Whatever the price of the Chinese Revolution, it has obviously succeeded not only in producing more efficient and dedicated administration, but also in fostering high morale and community of purpose. The social experiment in China under Chairman Mao's leadership is one of the most important and successful in human history.- David Rockefeller (link)

Co moim zdaniem było owocem tego eksperymentu. Wycięto inwidualistów i stworzono jednolity, nacjonalistyczny(może nawet chorobliwie)organizm , który całą swoją egzystencję podporządkuje zdobyciu władzy nad światem, by w końcu zostać docenionym. Chińczycy inaczej swojego miejsca w świecie nie widzą jak być The First. (Chiny jak II Rzesza. Podobieństwa i różnice) Wspomnę jednak, że nie jestem specjalistą i mogę się mylić. (tu trochę o mentalności i kulturze)

 

Do tego trzeba dodać ostro promowany mesjanizm, że niby Polacy w przyszłości wybaczą i pomogą swoim wrogom. Na tę sprawę trzeba spojrzeć z punktu widzenia niewierzącego. Co musiałoby się stać, by po tym okresie ochłodzenia Polacy mogli być zapleczem dla wielkiej wojny? (Kilka lat temu przemknęła mi gdzieś w Internecie wzmianka, że Rosjanie zamówili tłumaczenie wszystkich polskich przepowiedni. Ręki jednak nie dam sobie uciąć).

Oczywiście w swojej dobroduszności pewnie byśmy tak uczynili. Ale nie tylko My o tym wiemy. (Kiedyś myślałem o warunku wybaczenia Ukraińcom. Teraz Rosjanie muszą zmienić swój kraj.)

Można też dodać nakręcanie nacjonalizmów i już jesteśmy "przygotowani".

 

Jak zachód może zmusić Chiny do wojny? (czy nawet Rosja swoim zachowaniem)

Odcięcie od surowców, wstrzymanie eksportu pożywienia, wycofanie kapitału, susza.

Deja vu (vide Japonia)?

 

Jakbym to zrobił, gdybym był Chińczykiem?

Zbudują kosmiczne transportery, zmienią pogodę i przejdą po lodach Syberii oczywiście uprzednio zjadając las albo już kopią tunel do Moskwy. Podziemna rzeka pewnie będzie testem i zapleczem.* Mogą też pizgnąć asteroidą, którą planują w najbliższej przyszłości ściągnąć na orbitę Ziemi. Nie wiem czy przy tym zdaniu jest konieczna powaga. Po prostu nie wiem co oni wymyślą.


Jak już wcześniej napomknąłem rozwiązaniem jest zmiana sytuacji geopolitycznej. Powstanie kolejnego gracza – Międzymorza (koncepcja Rossy) i zmiana zasad panujących na świcie – Cywilizacja Polska. Międzymorze dzięki redystrybucji dóbr rozwiąże też po części problem napierającego Islamu. A Polscy emeryci tanimi liniami będą latać na wakacje na Madagaskar.

O technologię się nie martwię. Polska myśl przełomową jest.

Wiele nie trzeba. Internet i zarażenie zbiorowych świadomości narodów nową wizją. Nie będzie to trudne, gdyż każdy podświadomie szuka bezpieczeństwa.

Przypomnę tu jedną z nowych zasad, którą prawdopodobnie zdefiniował carcajou albo Łażący Łazarz: „co w Internecie to po pewnym czasie w rzeczywistości”. Dodałbym do tego „co w świadomości to w rzeczywistości”.

 

I na koniec krótkie podsumowanie.

Jest wiele katastroficznych scenariuszy, ale są też te pozytywne, budujące i te jeszcze „niepowstałe”. Do wszystkich trzeba mieć dystans, ale też wszystkie trzeba kolekcjonować. Powinny one stanowić element stu czy nawet 1000-letniego planu rozwoju dla Polski (jak w normalnych krajach myślących przyszłościowo). Mam nawet dla niego tytuł: ”Polak mądry przed szkodą” albo jeszcze lepiej „Polak mądry w ogóle”.

Jeżeli chodzi o pozytywy to nawet Ci wielcy biorą je pod uwagę. Możliwe, że w przyszłości będzie Nas odwiedzać ktoś z Astany(link, link)

 

czy Khazar Island(link, link)

 

źródło

Możliwe nawet, że to będzie potomek zesłanego Polaka. Możeliwe nawet, że dostał paczkę z Polski. :)

 

 

Możliwe też, że kreowanie zagrożenia konfliktem i tym w Europie i tym z Chinami to element nowoczesnej propagandy i zarządzania strachem. Ale wiecie jak to jest. W każdej chwili wszystko może się spieprzyć. :)

 

I to by było na tyle.

Pozdrawiam

 

P.S.Czy nie macie wrażenia, że historia zatacza koło?

  

 

*gdzieś czytałem o planach budowy kilkusetkilometrowej podziemnej rury łączącej jedną z półdniowych rzek z Żółtą Rzeką (tu wzmianka). Dosyć pilna sprawa, ponieważ w zbiorniku pod Pekinem zostało ok. 10 procent wody.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Zaproszenie na Marsz Niepodległości
  http://www.youtube.com/watch?v=7X8HnpbCJ7I
 • --PabloPakero
  ---NIE !!!! z krzyżem NIE ODZYSKAMY Polski -czym jest Krzyż każdy Polak wie --NIE KAŻDY Polak !!! jednak WIE !!! że w Polsce krzyżem POSŁUGUJĄ się WROGOWIE naszej Ojczyzny -POSŁUGUJĄ się NIM!! aby ZWIEŚĆ / ZMANIPULOWAĆ -Naród polski

  Polsce potrzebny jest PLAN !! na zjednoczenie Narodu --PLAN na POTEM !!

  -FILMIK jest pełen PATRIOTYZMU --EMOCJAMI !! jednak NIE WYLEWA się FUNDAMENTÓW pod nowy dom !! pod ZBIOROWĄ !! mogiłę tak !!!

  --gdzie jeszcze ?? nie ma Polskich mogił ???? Naród polski pogrążył się w marazmie --RYNGRAFÓW WYKOPYWANYCH z mogił -KATYNIA / MIEDNOJE / SMOLEŃSKA / CHARKOWA / LODÓW SYBERII / UBeckich KAZAMATÓW - już -DOŚĆ !!!

  -- CZAS !!! na KALKULACJĘ !! ZDROWY ROZSĄDEK / CYNIZM / WYRACHOWANIE itp.-----dla NARODU dla OJCZYZNY

  --Pan Jezus Królem --JEST NAS już !! ok 37 mln. ---co zrobimy z tą częścią Narodu ---KTÓRA MÓWI !!----ORZEŁ Królem ????
  ----------ja MÓWIĘ NA GŁOS !!! Orzeł królem -w duchu poproszę kogoś o wsparcie !! może ducha ZAWISZY CZARNEGO a może Jezusa --------------JESTEM WOLNYM POLAKIEM a Ojczyzną moją Polska !!!
 • @ninanonimowa 23:55:06
  też uważam, że nie z krzyżem jednak każdy kontakt międzyludzki, każdy nowo powstały związek czy grupa ludzi działa na Naszą korzyść.

  Pamiętasz jak na początku lat 90-tych bez Internetu każdy dzieciak w Polsce wiedział jak zrobić rakietę, wulkan czy bączka z saletry? To były więzi.
  Dzisiaj polski organizm szwankuje i to trzeba naprawić. Ludziom trzeba ukazać sens współistnienia( i cel godny uwagi). Wszystko jest powiązane.

  Pozdrawiam
 • pocieszające
  Podoba mi się, że nie przytłacza Cie, nie miażdży to co się z Polską dzieje. Może będzie dobrze :-) trzeba wierzyć.
 • @Leszek K. 18:59:50
  Ja mam swoją wizję i robię wszystko by zarazić nią innych. Widzę też niepowtarzalne okienko w historii Polski (i nie tylko), które właściwie wykorzystane całkowicie zmieni obraz świata. Wiem, że nie jestem w tym osamotniony. A do zmian wystarczą małe, ale aktywne procenty.
  Poza tym dzisiaj jest łatwiej. ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej